На сьогоднішній день в школі склалася система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи, спадкоємності поколінь забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу, допомагає учням розвивати індивідуальні здібності, творчі задатки, самовизначитись та самореалізуватись.
Аналіз виховної роботи Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів
за 2018/2019 навчальний рік
2018/2019 н. р. у виховний простір школи втілювались ідеї демократичної культури відповідно до листа МОН України від 7.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році», наказу № 279 від 19 вересня 2018 р. «Про організацію виховної роботи в закладах середньої та позашкільної освіти району в 2018-2019 н. р.», Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерства оборони, Міністерства культури і туризму, Міністерства освіти і науки від 27.10.2009 № 3754/981/538/493 та планів виховної, профорієнтаційної та національно-патріотичної роботи школи,
В ході здійснення виховного процесу в 2018/2019 навчальному році розроблено план системних заходів, спрямованих на формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.
Згідно наказу «Про організацію виховної роботи в 2018/20189році»
виховна робота в учнівських куренях здійснювалася на основі наступних програм виховної роботи:
- Курінь ім. Пилипа Орлика (1клас. Розсохач Л.І. ) – «Програма виховної роботи» автори Н.М.Кравцова, О.Д.Придаток, В.М. Романова.
- Курінь ім. Петра Сагайдачного (2 клас. Лоневська М.М.) - «Сім Я патріота»
- Курінь ім. Івана Сірка Курінь (3 клас. Бойченко І.Ю.) – «Сім Я патріота»
- Курінь ім. Дмитра Апостола ( 4 клас. Романенко Н.Д.)– «Кроки до життєвої компетентності»
- Курінь ім. Івана Богуна ( 5 клас. Заяць О.В.) – «Зерна духовності»
- Курінь ім. Северина Наливайка ( 6 клас. Громадецький М.В.) – «Золоті зерна істини»
- Курінь ім. Петра Дорошенка (7 клас. Ткаченко А.В.) –« Золоті зерна істини»
- Курінь ім. Дмитра Вишневецького ( 8 клас. Коцюба О.М.) - «Золоті зерна істини»
- Курінь ім. Богдана Хмельницького (9 клас. Миненко А.С..) – «Сім сходинок до успіху»
- Курінь ім. Павла Полуботка (10клас. Гаган В.В..) – «Сім сходинок до успіху»
- Курінь ім. Микити Швачки (11 клас. Романенко Я.О.) – «Кроки до порозуміння»
Визначено основні напрямки виховної роботи та призначено відповідальних за ними:
- - Організаційний напрямок – Котик С.Б. заступник директора з виховної роботи;
- - Шкільне учнівське самоврядування –Савенок Л.В., педагог-організатор;
- - Національне виховання та сприяння творчому розвитку особистості – Коцюба О.М., вчитель української мови та літератури, класний керівник 8 класу, Громадецький М.В., вчитель фізики, класний керівник 6 кл.;
- - Військово-патріотичне та громадянське виховання – Підгородецький І.Б., вчитель предмета «Захист Вітчизни», Романенко Я.О., вчитель фізичної культури, класний керівник 11 кл., Бойченко І.Ю., вчитель початкових класів, класний керівник 3 класу;
- - Родинне виховання – Романенко Н.Д., вчитель початкових класів, класний керівник 4кл. ; Лоневська М.М. вчитель початкових класів та української мови, класний керівник 2 кл.;
- - Профорієнтаційну роботу – психолог школи Харченко А.В. , Миненко А.С. вчитель трудового виховання, класний керівник 9 кл.;
- - Екологічний напрямок -. Заяць О.В., учитель біології, класний керівник 5 кл., Крижак Т.Ф., вчитель географії;
- - Художньо – естетичне виховання – вчитель мистецтва Барабаш С.В., Ольхова Я.Ю., шкільний бібліотекар;
- - Превентивне та моральне виховання – Ткаченко А.В. – вчитель української мови та літератури, класний керівник 7 кл.;
- - Формування здорового способу життя – Романенко Я.О., учитель фізичного виховання, класний керівник 11 класу, Розсохач Л.І. вчитель початкових класів, класний керівник 1 кл.;
- - Краєзнавство і туризм – Романенко Я.О., вчитель фізичної культури, педагог-організатор Савенок Л.В.;
- - За роботу шкільного музею -. Білоцький М.М., вчитель історії.
Робота методичного об’єднання класних керівників була спрямована на вирішення проблемного питання: «Підвищення ефективності роботи класних керівників з метою виявлення індивідуальних нахилів та здібностей кожної дитини для всебічного і цілеспрямованого розвитку та профорієнтації.» Вирішення поставленої проблеми здійснювалося через підвищення потенційних творчих можливостей класних керівників, впровадження інноваційних технологій в їх діяльність та підвищення методичної компетенції класних керівників в роботі з класним колективом.
Протягом навчального року проведено чотири засідання на яких обговорено наступні питання:
- Визначення пріоритетних завдань виховної роботи на 2018/2019 навчальний рік (пр.. №1 від 20 вересня 2018 року)
- Шкільне козацьке товариство: досвід, проблеми, перспективи(пр.. №2 від 20 грудня 2018 року)
- Вивчення законодавчих документів, щодо протидії боулінгу. Заняття для вчителів з елементами тренінгу «Підходи до профілактики булінгу в закладах освіти.» (пр. №3 від 21 січня 2019 року).
- Виконання плану роботи методичного об’єднання за 2018/2019 навчальний рік. Підведення підсумків роботи класних керівників( пр. № 4 від 30 квітня 2019 року).
Одним із пріоритетних напрямків виховної роботи у школі є громадянське виховання, зорієнтоване на виховання патріота і захисника України, її культури, мови, національних традицій. В основу покладено принципи гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школи.
Відповідно до плану національного – патріотично виховання проведено заходи, які вже стали щорічною традицією школи.
- В ході відзначення Дня села проведено мітинг пам’яті героя-земляка, випускника Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який загинув в зоні АТО- Василенка Ігора; традиційна виставка-вернісаж дитячих малюнків «Україна – моя країна!», благодійний ярмарок на підтримку онкохворої дівчинки Артемчук Вероніки, святковий концерт.
- Долучилися і до святкування Всесвітнього дня вишиванок, в ході якого учасники освітнього процесу вдягнулися у вишиванки, дізналися від вчителів трудового навчання про види вишивки, розповіли про ставлення до вишиванок у своїх родинах.
- Протягом тижня козацької слави: свято «Посвята в козаки»; свято для першокласників «Ми козацького роду діти» та конкурс для учнів початкової школи «Козацькому роду нема переводу».
- В ході Всеукраїнського тижня права презентовано Загальну декларацію прав людини, Конвенцію ООН про права дитини та конкурс правознавців.
- В ході місячника української писемності та мови організовано виставку творів української класичної літератури та відкритий виховний захід «Яка прекрасна рідна мова».
- До дня пам’яті героїв – підводників, що загинули в морі проведено урочисту лінійку під час якої відбулося покладання вінків до пам’ятника героя – земляка підводника І.Х. Кучеренка, організовано зустріч з представниками спілки ветеранів – підводників області за круглим столом, учні переглянули документальний фільм «Люди - кораблі».
- До дня народження письменника-земляка Петра Сиченка пройшов урочистий мітинг біля пам’ятника Петра Сиченка, покладено пам’ятника письменнику, організовано захід пам’яті письменника «І знову я у рідній стороні».
- До Дня Збройних Сил України проведено відкритий захід «Сучасні захисники України», зустріч з воїнами АТО, благодійний ярмарок «Діти – воїнам АТО».
- До Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 роки пройшли години спілкування по куренях, лінійка-реквієм пам’яті жертв Голодомору та до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту «Вклонімо голови перед пам’яттю безвинно загиблих», акції «Свічка пам’яті», «Незабудка».
- До дня пам’яті героїв Крут учні старшої школи переглянули і обговорили відеофільм «Герої Крут».
- До дня Cоборності України проведено години спілкування по куренях та малюнковий вернісаж «Моя країна - Україна», запропонований патріотичний дрес-код, он-лайн подорож Україною за сторінками проекту каналу 1+1 « Моя країна прекрасна і незалежна», єдиний урок патріотизму «На світі багато чудових країн, мені наймиліша, найкраща країна, яка піднялася, мов Фенікс, з руїн, безсмертна моя Україна». Відбулася святкова концертна програма «Рідна моя Україна», конкурс творів «Лист у майбутнє: ми- українці і нам є що захищати і чим пишатися», флешмоб « Україна- єдина, красива і сильна», конкурс фоторобіт « Моє село- частинка красивої і незалежної України.» (платформа ФБ), тематична поличка «Вона – наш витвір, наша мрія, соборна, вільна Україна».
- З метою вшанування Героїв Небесної Сотні, були проведені такі заходи: лінійка-реквієм, хвилина мовчання «Загиблих душі, Господи, прийми» у супроводі мелодії пісні «Пливе кача…», вшанування пам’яті загиблого земляка Ігоря Василенка, перегляд тематичних фільмів «Майдан. Хроніка подій», «Двадцять свідчень про перший день протистояння на майдані», тематичні виховні години, марафон «Ми за мир!» , оформлення колажу «Долонька побажань», виконання гімну на початку першого уроку в кожному класі, елементи патріотичного дрес-коду (браслети, резинки для волосся, брошки і т.д.), виготовлення «Пташки миру, свободи та злагоди».
З метою запобігання випадків булінгу протягом року здійснювалися такі заходи:
діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах, опитування(анкетування) учасників освітнього процесу, заняття для учнів з елементами тренінгу «Протидія булінгу в дитячому середовищі», «Конфлікти та способи їх вирішення», «Наслідки булінгу», «Що таке гнів та як ним управляти». Також обговорили питання протидії булінгу на загальношкільній батьківській конференції «Булінг та моя дитина: агресор-жертва-спостерігач».
Відпрацювання теми особистої гідності в ході вивчення літературних творів, на уроках історії. Поширення знань про основні положення Конвенції ООН про права дитини, національну дитячу «гарячу» лінію для дітей та про дітей. Проведення виховних годин з учнями : «Я проти булінгу» , «Булінг. Не роби вигляд що не бачиш». Розроблення та поширення буклетів, брошур, інформаційних матеріалів у сфері протидії булінгу та кібербулінгу. Конкурс малюнків, лепбуків, фотографій -«Я- проти булінгу », «Дружба- це диво». Перегляд відеороликів за матеріалами мотиваційних зустрічей Ніка Вуйчича. Створена шкільна служба порозуміння та постійно діюча «Скринька довіри».
До Дня Безпечного Інтернету пройшли години спілкування на тему «Безпека дітей в Інтернеті. Кібербулінг» та «Stop sexтинг» (для учнів 7-11 класів), переглянули відеоролики «Інтернет залежність: боремося чи піддаємося?», провели тестування «Виявлення Інтернет залежності», виготовили пам’ятки для батьків, учителів, учнів «10 золотих правил безпечного Інтернету !»
До 90–ї річниці з Дня народження нашого земляка письменника, науковця, автора енциклопедії «Історія міст і сіл України» Віталія Кулаковського проведено науково-практичну конференцію .
До Міжнародного дня рідної мови пройшли години спілкування по куренях та бібліотечний урок «Рідне слово» для учнів 5-8 класів. Серед учнів початкових класів відбулася цікава вікторина «А я говорю українською».
Цікаві заходи провели з приводу увічнення пам’яті першого космонавта України, Героя України Леоніда Каденюка»: години спілкування «Життя та діяльність Леоніда Каденюка», «Гімн України та «Кобзар» Шевченка у космосі»; перегляд презентацій та документальних відеофільмів розроблених Українським молодіжним аерокосмічним об’єднанням «Сузір’я»; конкурс малюнків на тему «Космос і людина», конкурс на кращий твір «Якби я був космонавтом».
У рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання, з метою підвищення патріотичного духу та поширення правдивої інформації про участь мешканців Кримського півострову в обороні своєї землі від агресора пройшли години спілкування «Кримчани на захисті української державності».
До традиційного Шевченківського тижня було приурочено конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка та відео уроки по куренях «Дитинство Тараса», «Таємниця генія Шевченка»; книжковий вернісаж «Шевченко не лише поет, а й голос українського народу», учні початкових класів виконали колективну роботу «Портрет Шевченка»; вчителі – філологи провели відкритий виховний захід «Шевченко наш. Він для усіх століть.»
Разом з членами ШКТ організовано святкову програму «Говорять, що на світі сім чудес, та я упевнений, що восьме чудо – жінка» , під час якої учні привітали мам, бабусь, дівчаток та подарували їм чудовий концерт.
До літературної кав’ярні з нагоди Всесвітнього дня поезії завітав почесний гість,член асоціації письменників Бойко О.В.,який прочитав свої вірші та дав поради юним письменникам нашої школи. Затишно і «поетично» було в нашій кав’ярні за філіжанкою кави.
Відзначили і Всесвітній день води. Провели години спілкування щодо важливості збереження чистоти води, як найважливішого фактору життєдіяльності людини і всього живого на землі,організували конкурс малюнків на тему «Без води неможливе життя» і конкурс на кращий сенкан про воду. Переглянули відеоролики про дбайливе ставлення до води, про наслідки потрапляння фосфатів до водойм. Взяли участь у флешмобі «Закривай скоріше кран, бо витече й океан» (складання правил збереження води: один клас- одне правило ) а також у акціях «Нове життя джерела» , «Чиста криничка» ( облагородження джерела та криниці неподалік школи).
Весело пройшов День сміху – члени ШКТ в образах клоунів та казкових героїв провели цікаві квести та конкурси, створили смішні стінгазети та придумали веселий гороскоп для вчителів.
До дня Землі та Довкілля вчителем географії була організована літературно-музична композиція і вернісаж малюнків «Природа і людина».
В рамках Всеукраїнського тижня охорони навколишнього середовища проведено заходи: «День довкілля», «До чистих джерел», «Діти за гуманне ставлення до тварин».
Відео уроки до Дня Чорнобильської трагедії провели класні керівники7-11 класів.
В рамках Року дитини організовано такі заходи :
-тиждень Добра в школі, під час якого було створено колективні листи – побажання «Я поділюся с тобою добротою», колективна творча справа «Допомога нашим друзям-птахам»( виготовлення годівничок),виставка малюнків на тему «Доброта врятує світ», весела перерва для молодших школярів «Флеш-моб «Що таке доброта?»»;
- благодійна акція «Від дитини -дитині»( благодійна допомога дитячому будинку-інтернату в Білій Церкві );
-взяли участь в акції «Серце до серця» на підтримку дітей з проблемами серця: для учнів 1 -6 класів було організовано веселі конкурси, квести, вікторини, а для 7-11 класів-дискотека. В результаті акції на кардіологічне обладнання для лікарень Київської області було зібрано 1146 грн.
- свято дитинства «Хай вічно сміється дитинство дзвінке» (Конкурс малюнка на асфальті «Україно ми діти твої»,літній бібліотечний кінозал: мультивікторина «Країна сонячна – Дитинство» ,фотоконкурс для батьків «Щаслива дитина» (платформа Facebook);
- організація роботи літнього дитячого табору відпочинку «Чайка». (Забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей: концертна програма "Алло, ми шукаємо таланти",день гумору "Сміх та й тільки",конкурс "Найрозумніший",конкурс малюнків на асфальті "Краса моєї України", "Моя дитяча мрія"та інші.);
- місячник «Спорт для всіх – спільна турбота». ( шкільні змагання з шашок, упорядкування та облаштування спортивних майданчиків,шкільного подвір’я,
«Спортивний марафон"(катання на велосипедах, змагання з футболу, волейболу, настільного тенісу).
- тиждень сприяння здорового способу життя.(класні години «Чинники здоров’я»,конкурс малюнків «Я за здоровий спосіб життя», спортивні змагання «Козачки та козаки»).
До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України відбувся святковий концерт «1939-1945. Ніколи знову»,учні поклали квіти до пам’ятників героїв Другої світової війни, класні керівники провели виховні години «Вони пройшли дорогами війни», «Мужність і відвага крізь покоління», показано майстер-клас по виготовленню «Червоного маку», шкільний бібліотекар організувала тематичну виставку «Дороги опалені війною», а серед учнів відбувся конкурс малюнків «За мир у всьому світі!» (1-4 класи) та конкурс тематичних газет «Ви чисте небо зберегли для нас»(5-11 класи). Перед святом відбулася операція «Обеліск»(впорядкування меморіальних об’єктів, розміщених на території села).
Чудово поєдналися два свята «День Матері» та «Берегиня козацького роду», на якому учні школи привітали матусь зі святом і задіяли їх у традиційному конкурсі «Берегиня козацького роду 2019». Мами допомогли юним учасницям зробити сукню «не з тканини», заплести сучасну косу, приготувати страву.
Весело та невимушено закінчився навчальний рік святом останнього дзвоника, на якому учні , які мають високий рівень знань отримали похвальні листи, першокласники привітали випускників-одинадцятикласників. Цікавим був виступ тхеквондістів і танцювальних колективів.
З метою формування здорового способу життя спільно з медичною сестрою закладу систематично проводилися :
-тиждень «За здоровий спосіб життя!» до Міжнародного дня боротьби з курінням;
-тиждень сприяння здорового способу життя. Класні години «Чинники здоров’я» ;
-тиждень знань безпеки життєдіяльності;
-тиждень знань Правил Дорожнього руху ;
-тиждень техніки безпеки.
Акції- «Курінню – НІ!», «Турбота» до Дня захисту прав інвалідів, «Смерті дітей від ДТП – ні!».
Лекторій «Що ми знаємо про шкідливі звички?» . Профілактичний лекторій до Всесвiтнього дня боротьби зi СНІДом.
Бесiди: «Єдино правильний вибір на користь здорового способу життя», Дорожня грамота», «Чинники здоров’я» . Профілактичні бесіди до Всесвітнього та Всеукраїнського днів боротьби із захворюванням на туберкульоз. Випуск інформаційних листівок.
Місячник безпеки на воді та на льоду ,місячник фізичного здоров’я та спорту.
Організація Малих олімпійських ігор, які вже стали справжнім спортивним родинним святом для учнів і батьків. День цивільної оборони .
Інструктажі з техніки безпеки. Щоденно в таборі проводилися заходи з гігієнічного виховання.
Активну участь взяли учні у святкуванні Всесвітнього дня здоров’я. Зранку всі вийшли на загальношкільну зарядку під гаслом «Рух- це здоров’я», потім -побували на театралізованому дійстві «Суд над цигаркою». Вчителі та учні показали свою вправність у грі з настільного тенісу та у грі з шахів . Медична сестра провела практичні заняття з надання першої невідкладної допомоги. Також відбувся конкурс малюнків на тему «Ми за здоровий спосіб життя» і «Шкідливі звички –це не круто».
Під час місячника екологічного виховання «Зелена весна» пройшли акції «Подаруй джерелу нове життя», «Чисте подвір’я». Учні взяли участь у конкурсі «Моя кімнатна рослина», конкурсі малюнків « Вода в нашому житті» та створенні колажу на тему «Воду треба берегти». Відвідали майстер-клас -еко-френдлі «Моя еко-торбинка» , побували на пізнавальній вікторині «Звідки береться кисень» та продегустували воду , провівши дослідження «Кращі смакові якості води».
З нагоди Великодня організовано виставку писанок, учні і батьки зробили писанки з різноманітних матеріалів.
Активно працювало шкільне козацьке товариство імені Івана Мазепи ( отаман учениця 10 класу Оганесян Віра). Традиційно по понеділках проводилися загальношкільні робочі лінійки, на яких підводилися підсумки минулого та планувалася робота на наступний тиждень, проходили звіти членів ради коша, чергового куреня. Проведено 4 загальні засідання ради старшин та рад куренів на яких розглядались питання дисципліни, організації заходів, підводились результати конкурсу «Кращий курінь». Крім того щочетверга проводилися оперативні засідання полковників, на яких обговорюються проблеми робочого тижня, підводилися підсумки змагання «Кращий курінь тижня» та «Кращий курінь місяця».
За розробленими критеріями проводився конкурс «Кращий курінь». За підсумками навчального року звання «Кращий курінь» вибороли:
- курінь імені Петра Сагайдачного (2 клас – кіш Козачата)
- курінь імені Івана Богуна ( 5 клас - кіш Джури)
- курінь імені Богдана Хмельницького ( 9 клас - кіш Молоді козаки).
Протягом року випущено п’ять інформаційних випусків «Козацька чайка». Інформування про шкільні заходи відбувалося і через соціальні мережі – на сайті школи, у Facebook і Viber.
Шкільним козацьким товариством організовано ряд традиційних заходів:
- конкурси : «Суперкозак» , «Супер козачок», «Берегиня козацького роду»;
- 2 благодійних ярмарки: «Діти – воїнам АТО» і на допомогу онкохворої Артемчук Вероніки;
- акції : «Голуб миру», «Ветеран», «Незабудка», «Свічка пам’яті», «Братська могила», «Рідне село», «Посади дерево», «Шкільне подвір’я», «Живе джерело», «Чиста криниця»;
-конкурс інсценівок на основі класичних літературних творів до Міжнародного дня театру;
-вечір відпочинку до Дня святого Валентина;
В 2018/2019 навчальному році на базі школи проходив обласний майстер-клас «Модернізація структури змісту діяльності музеїв історичного профілю в умовах нової української школи», в якому учні активно брали участь.
З метою пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді, розвитку її творчого потенціалу значна увага приділялася організації участі учнів в Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін та інтерактивних конкурсах різного рівня. У першому етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2018/2019 н. р. взяли участь 222 учні школи. Загальна кількість учасників ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад становила 57 учнів. Учні школи взяли участь у 12 з 16 олімпіад. Переможцями та призерами ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 4 учні школи, які здобули призові місця на 7 олімпіадах. Результати участі команди школи у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад:
загальне командне місце школи в ІІ (районному) етапі олімпіад – 4 місце.
- Оганесян В.М. – учениця 10 класу, ІІ місце на олімпіаді з астрономії та ІІІ місце на олімпіадах з історії та екології;
- Дженжера Д. – учень 11 класу, ІІ місце на олімпіаді з правознавства;
- Бондаренко Д. – учень 8 класу, ІІ місце на олімпіаді з математики та ІІІ місце на олімпіаді з англійської мови;
- Демиденко Ю.П. – учениця 9 класу, ІІІ місце на олімпіаді з правознавства.
Підготували призерів ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад вчителі: Громадецький М.В., Білоцький М.М., Заяць О.В., Івковська Т.І.
У 2018/2019 навчальному році учениця 9 класу Скляніченко А. виборола І місце в І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. Тема роботи «Фразеологізми в романі П. Сиченка «Вітер з Холодного Яру», науковий керівник – Коцюба О.М.
З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської та студентської молоді, виховання шани до культури і традицій українського народу організовано участь школярів у конкурсі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Учасниками І етапу стали 29 учнів. Переможці шкільного етапу брали участь в районному етапі конкурсу. У І етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурс ім. Тараса Шевченка взяли участь 25 учнів школи. Переможцями стали 8 учнів, які брали участь у ІІ етапі конкурсу.
У Всеукраїнському етапі Міжнародного математичного інтерактивного конкурсу «Кенгуру 2018-2019» брали участь 51 учень. За результатами цього конкурсу 6 учнів отримали «Відмінний результат» та 20 учнів отримали «Добрий результат» (координатори конкурсу Громадецький М.В., Романенко Н.Д.)
У Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок осінній» – 2018» взяли участь 22 учні. Вісім учнів здобули «Золоті колоски» і десять учнів завоювали «Срібні колоски»(координатори конкурсу Лоневська М.М., Крижак Т.Ф.).
У Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека - 2019» брали участь 15 учнів. «Срібного Лелеку» здобули 3 учні, «Бронзового Лелеку» отримали 9 учнів (координатор конкурсу Білоцький М.М.).
У Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» взяли участь 15 учнів. «Добрий результат» показали 2 учні (координатор конкурсу Миненко А.С.)
У VІІ Міжнародній природознавчій грі «Геліантус – 2018» взяли участь 28 учнів школи. За результатами гри диплом ІІ ступеня здобув 1 учень; диплом переможця початкової школи виборов 1 учень; грамотою з біології нагороджені 4 учні; грамотою з фізики нагороджений 1 учень (координатори конкурсу Заяць О.В., Романенко Н.Д.)
У ІІІ Міжнародній грі із зарубіжної літератури «Sunflower» прийняли участь 20 учнів. Диплом переможця у початковій школі здобув 1 учень. Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня отримали 3 учні (координатор конкурсу Гаган В.В.).
У Х Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник – 2019» взяли участь 28 учнів. Диплом Всеукраїнського рівня ІІІ ступеня отримав 1 учень, диплом переможця в початковій школі здобули 8 учнів, диплом І ст. регіонального рівня виборов 1 учень, диплом ІІ ст. регіонального рівня отримав 1 учень, диплом ІІІ ст. регіонального рівня здобув 1 учень, дипломи переможців на шкільному рівні отримали 8 учнів (координатори Бойченко І.Ю., Коцюба О.М.)
У Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч 2018»» взяли участь 28 школярів (координатори конкурсу Івковська Т.І., Котик С.Б.) Золотий сертифікат (80б.) отримала учениця 2 класу Ліснича Дарина, Срібні сертифікати – учениця 3 класу Савчин Ганна (77 б.) і учень 5 класу Котик Дмитро(76 б.).
Протягом року працювали 6 гуртків і 1 спортивна секція: «Весела англійська» (керівник Котик С.Б.), «Срібні голосочки» (керівник Барабаш С.В.), «Плетіння із паперових трубочок» (Розсохач Л.І..), «Основи журналістики»(керівник Ольхова Я.Ю.), «Історичний»(керівник Білоцький М.М.) «Джура» ( керівник Романенко Я.О.),секція волейболу (Романенко Я.О.).
За 2018-2019 н.р. керівником і учасниками колективу «Срібні голосочки» була проведена величезна робота. З початку року колектив був включений в систематичні заняття вокальної групи і активну концертну діяльність. Група брала участь практично у всіх шкільних заходах і концертах .Також гуртківці були задіяні в оглядовому районному конкурсі дитячої творчості «Калиновий дзвін», виборовши ІІІ місце у номінації «Солісти» І вікова категорія.
Учасники гуртка «Історичний» з цікавістю вивчали історію рідного краю, активно брали участь в обласному майстер- класі «Модернізація структури змісту діяльності музеїв історичного профілю в умовах нової української школи». Займалися підготовкою екскурсій в історико-краєзнавчому музеї, в музеї Гетьманства. Разом з керівником гуртка Білоцьким М.М. готували матеріали до відкритого уроку для вчителів історії Макарівського району.
Гурток «Весела англійська » охоплював учнів 3-4 класів. Основними принципами навчання в гуртку є: визнання талановитості кожної дитини, радість пізнання,розвиток вільної особистості,формування здорового способу життя. Велика увага на заняттях приділялася іграм, адже гра, як відомо, є природнім середовищем спілкування дітей. Для набуття первинного іншомовного комунікативного досвіду на заняттях застосовувалися різноманітні ігрові завдання: ситуативні, змагальні, ритмомузичні та художні. Граючись, діти легко засвоювали складні поняття і вивчення іноземної мови перетворювалося на захоплююче заняття. Учасники гуртка брали участь майже в кожному шкільному святі: співали пісні англійською мовою, декламували вірші, розігрували різні сценки. Також разом з гуртківцями підготовлено та проведено інтелектуально-розважальне шоу «Who knows English better» та квест « English is fun».
Члени гуртка «Основи журналістики» слідкували за життям школи та висвітлювали всі події у шкільній газеті «Козацька Чайка»(всього випущено 5 газет). Також готували буклети для шкільних семінарів, районних та обласних майстер-класів і буклет для учасниці МАНу. Створили фільм про життя колишньої вчительки Петенко Віри Юхимівни. Ці матеріали є безцінними, адже Віра Юхимівна є однією з найстарших людей в селі і чудово знає історію нашої малої Батьківщини.
Цілий рік працювала секція волейболу під керівництвом вчителя фізичної культури Романенко Я.О. На заняттях вихованці оволодівали знаннями з історії волейболу, техніки володіння м’ячем, розвивали фізичні якості.
Учні із задоволенням відвідували спортивну секцію , проявляли інтерес до занять з волейболу та до різних спортивних ігор. Наша команда брала участь у змаганнях з волейболу з командою села і командою волейболістів із сусідніх селищ.
Плетіння з паперових трубочок –один з найпростіших, захоплюючих видів роботи з папером. Тут дитині дається можливість реально, самостійно відкрити чарівний світ аркуша паперу, осягнути властивості, структуру. На заняттях гуртка «Плетіння із паперових трубочок» учні дізналися про найпоширеніші традиційні в Україні вироби з паперу, історичні відомості про виникнення і розвиток лозоплетіння, про види плетіння.
Результатом роботи є чудові вироби: кошики, скриньки, черевички, квіти, вироби з серветок, декоративні тарелі. Ці роботи прикрашали хол школи, також побували на різних виставках присвячених до Дня села, Дня матері, Берегині козацького роду та інші.
З метою розвитку у молоді патріотичної свідомості, готовності до самореалізації в основних сферах життя суспільства, в тому числі - його захист функціонував гурток «Джура » на чолі з Романенком Я.О. Члени гуртка протягом року брали участь майже у всіх акціях та заходах національно – патріотичного спрямування серед яких : тиждень Козацької слави, місячник української писемності та мови, акція «Я – учень школи», місячник фізичного здоров’я та спорту, організація Малих олімпійських ігор, випуск інформаційної газети «Козацька Чайка», ,зустріч з ветеранами-підводниками до всесвітнього дня моря. У акціях «Ветеран», «Турбота» , «Курінню – НІ!», «Булити не круто». . Свято для першокласників «Козацькому роду нема переводу»,екологічний захід «Земля наш спільний дім» до Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.
Також взяли участь у районному етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура», рій « Козацька Чайка») де зайняли 18 місце серед 26-ти команд у ході самої гри і 11 місце у конкурсі рою «Добре діло».
Результативність роботи гуртків можна прослідкувати за результатами участі школярів у конкурсах та спортивних змаганнях. Учні Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів були активними учасниками конкурсів різних рівнів. Брали участь у районних змаганнях з міні-футболу серед 5-6 та 9-11 класів. У змаганнях приурочених до дня смт Макарова, Бондаренко Д. виборов І місце- за біг 100м і ІІ місце- за біг 400м.
У турнірі з шахів « Кришталева тура» Бондаренко Д. зайняв ІІ місце серед хлопчиків, Яковець С.- ІІІ місце серед дівчаток.
В оглядовому районному конкурсі дитячої творчості « Калиновий дзвін» - Влізько Гордій виборов ІІІ місце у номінації «Солісти»-І вікова категорія.
І місце у районному етапі конкурсу плакатів на протипожежну та техногенну тематику « Кращий пожежний – це ти обережний» у номінації «Декоративно-прикладна творчість»(І в.к.)отримала Мелещенко Анастасія; І місце у номінації «Художня творчість»(ІІ в.к.) посіла Яковець Софія; ІІ місце у номінації «Художня творчість»(І в.к.) отримав Луценко Назарій.
У Всеукраїнському літературному конкурсі «Ми за тверезе життя!-ІІ місце серед п’ятикласників отримав Котик Д. у номінації «Поезія» за вірш «Тверезе майбутнє».
Також учні нашої школи взяли участь у XІІ Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім» у номінації «Одне з 7 чудес моєї рідної околиці»(результати очікуємо).
Продовжили волонтерську роботу в напрямку спортивно-масової співпраці школи з молоддю села. Проведено ряд змагань з волейболу між командами школярів та жителями села.
З метою надання допомоги школярам у визначенні їх життєвого шляху, профорієнтаційної підтримки у процесі вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності, спільно з психологом школи було здійснено ряд заходів :проведено тестування учнів 11-х класів “Нахили та профспрямованність”, діагностика щодо виявлення інтересів учнів 5-9 класів .Проведено бесіди з учнями 1-4 та 5-9 класів: «Мої сімейні обов’язки» з тематичною виставкою малюнків, «Що таке обов’язок?», виставка «Світ моїх захоплень», «Особливості характеру і професія»
Заняття з елементами тренінгу: «Асоціації»; «Острів». Проводилася просвітницька робота з батьками щодо вибору професії.
Важливими залишаються питання превентивного виховання, які передбачають впровадження системи підготовчих та профілактичних дій педагога, спрямованих на запобігання формуванню в учнів негативних звичок, рис характеру, проявів асоціальної поведінки, профілактики дитячої жорстокості та насильства, виховання цілісної особистості, формування стійких мотиваційних установок на здоровий спосіб життя на основі відродження сімейних цінностей, підвищення ваги виховної функції сім'ї та підняття її авторитету. В цьому напрямку необхідно активізувати роботу клубу «Турботливих батьків» та ради профілактики школи, основна мета яких - педагогічна просвіта батьків та залучення їх до освітнього процесу.
З метою профілактики злочинності, правопорушень та інших девіантних проявів серед учнівської молоді було створено «Раду профілактики правопорушень». Члени Ради постійно контролювали зайнятість в позаурочний час учнів, які потребують особливого педагогічного контролю та дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Відвідували уроки з метою вивчення роботи з «важкими» учнями на уроці. Проводили профілактичну роботу з дітьми, які схильні до пропусків навчальних занять. Перевіряли соціально-побутові умови учнів, які перебувають під опікою. Педагог-організатор залучала учнів, які стоять на ВШО до участі в святкових концертах, різних акціях.
Також створена піклувальна рада школи , завданням якої було : залучення дітей, що потрапили в складні життєві обставини до гурткової роботи, контроль відвідування школи учнями, оздоровлення дітей в літній період, організація гарячого харчування ,перевірка умов проживання дітей , сімей що опинилися в складних життєвих обставинах.
План піклувальної ради та ради профілактики виконано