Рішенням чергової 5 сесії Боярської міської ради VІIІ скликання №5/99 від 26.01.2021 року змінено повну назву школи
НОВОСІЛКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ БОЯРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Рішенням сесії Макарівської районної ради від 20.12.2018 №467-25-УІІ «Про зміну назви та затвердження Статуту Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради Київської області (нова редакція)», наказу відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської райдержадміністраці № 33 від 21.01.2019 р. «Про зміну назви Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області» повна назва школи:
НОВОСІЛКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради Київської області,
НОВОСІЛКІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ступенів Макарівського району Київської області
Загальноосвітня школа – окраса нашого села. Вона стоїть на пагорбі, серед струнких ялинок. Ця світла будівля з білої цегли приваблює кожного, хто йде чи їде дорогою, яка тягнеться через село.
Школа – це освітній і духовний центр, в якому формується майбутнє нації, центр, який об’єднує покоління від прадіда до діда, від батька до сина.
Свіча знань не згасала в рідній стороні ніколи. Адже Новосілки належали Софії Київській, а потім Київському Братському монастирю. Сама школа була відкрита ще в далекому 1895 році. З того часу школу прославляли її вихованці, які відзначалися громадянсько-демократичною позицією: К.П.Сульженко – працівник центрального архіву України, М.Ф. Тимошенко – керівник царського хору в Петрограді, І.Х.Кучеренко – Герой Радянського Союзу, контр-адмірал, В.К.Малик, П.П.Сиченко – видатні українські письменники.
Споконвіку на селі школа була і є центром культури і осередком розвитку громади. Без сільської громади, без співпраці з місцевим самоврядуванням, без волонтерів, спонсорів і партнерів школа не мала б успіху. Ця співпраця в нас налагоджена з 2002 року, завдяки сільському голові Кубай Наталі Михайлівні яка з’єднала міцними мостами сільську громаду із закладами освіти, громадськими організаціями, підприємцями; до нас прийшли волонтери. А з 2005 року школа стала громадсько-активною, взявши участь у проекті «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» і сама Наталя Михайлівна стала координатором ГАШ, бо більшість ідей та їх втілення у життя приходило саме від неї.
Тому, діючи спільними зусиллями, реалізуються основні проекти: «Наступність у роботі дитячого садка і школи», «Зв'язок поколінь», «Гармонія інтелекту, здоров'я і краси», «Відновлення національних традицій», «Видатні постаті рідного краю» та багато інших.
Але реалізація всього навчального процесу не обмежується лише роботою в школі. Все починається з сім’ї, а потім – дошкільна освіта, початкова ланка, середня, старша, профільне навчання, громадськість. І лише тоді буде позитивний результат, коли всі ці ланки будуть тісно співпрацювати. Тому одним із перших проектів ГАШ передбачав, щоб дитячий садок із сезонного став садком з круглорічним перебуванням в ньому дітей. Колектив дитячого садка «Берізка», на чолі з досвідченим педагогом Спасюк Ольгою Степанівною, на високому рівні ведуть навчально-виховну роботу, організовують цікаве дозвілля. І саме тут проявляється наша співпраця. Вчителі та учні виконують різні ролі на святкових ранках – дошкільнята є бажаними гостями і учасниками на загальношкільних та загальносільських заходах.
Важливою віхою у здійсненні навчально-виховного процесу є наступність у роботі дошкільного навчального закладу і школи. Діти, уже здружені в колективі, привчені до самообслуговування, підготовлені до школи за діючими програмами дошкільного виховання, швидко адаптуються і успішно навчаються в школі.
В школі працює прекрасний творчий колектив на чолі з чудовим організатором Любов’ю Іванівною Розсохач. Громадсько-активна школа ставить перед собою не лише освітні завдання, а й забезпечує умови для фізичного, психічного, соціального і духовного здоров'я підростаючого покоління, що є центральним показником суспільного розвитку, дієвим чинником впливу на економічний, культурний, оборонний потенціал країни. Реалізація проекту «Гармонія інтелекту, здоров'я і краси» розпочалася з вирішення гострої проблеми – ремонт спортивного залу. Кілька років тому, за допомоги відділу освіти, сільського голови, батьків, членів громади та підприємців відремонтували спортивний зал, забезпечили спортивне обладнання. До школи прийшла, спочатку волонтером, прекрасний спеціаліст, майстер спорту з художньої гімнастики Перепелиця Світлана Анатоліївна, організувала спортивно-танцювальний колектив «Лелеченьки», учасниками якого стали вихованці дитячого садка і школи. Тут 4 вікові групи, в яких разом налічувалось 60 дітей. За 6 років свого існування колектив здобув прекрасні результати: призові місця на конкурсах і фестивалях України і, навіть, за її межами.
Враховуючи бажання учнів та батьків, відкрили спортивний профіль. Навчальні заняття проходять на високому рівні. На базі нашої школи проводились районні та обласний семінари з фізичної культури. Вчитель Перепелиця С.А. ввійшла в п’ятірку кращих вчителів області у конкурсі «Учитель року» в номінації «фізична культура», є автором факультативного курсу «Спортивні танці» та одного із модулів програми спортивного профілю для старшої школи, що вже отримав гриф Міністерства освіти.
Наступною гранню роботи по збереженню здоров'я дітей є використання здоров'язберігаючих технологій у навчальному процесі. Ми займаємось дослідно-експериментальною роботою по впровадженню у навчальний процес МПП «Гармонія інтелекту і здоров'я «ПіснеЗнайка» у школі І ступеня». З 1 вересня 2010 року школа набула статусу обласного опорного закладу освіти і проводимо заняття пролонгованих курсів для педагогів області
Навчання з «ПіснеЗнайкою» дуже подобаються дітям та їх батькам. Це економить час, який дитина може використати для відпочинку, оздоровлення і творчої діяльності. Це цікаве і просте навчання може бути використане для домашнього навчання, являється прекрасним засобом для підготовки дитини до школи. Воно однаково корисне для навчання ліворуких дітей, гіперактивних дітей, дітей із затримкою психомовного розвитку, для лікування стресів та неврозів, для розвитку здібних і талановитих дітей.
Піклуючись про фізичний розвиток дітей, одночасно дбаємо про рівень розумового розвитку дітей. Щороку проводимо інтелектуальні ігри та конкурси «Учень року», «Що? Де? Коли?» Учні беруть участь у дослідницьких роботах МАН, Всеукраїнських учнівських олімпіадах, багато переможців у природничому конкурсі «Колосок» і математичному конкурсі «Кенгуру».
Проект «Зв'язок поколінь» об’єднує в собі багатогранну роботу з виховання підростаючого покоління в патріотичному дусі, прищеплення їм любові до рідного краю, національної гордості за свій народ. Реалізація даного проекту здійснюється шляхом проведення акцій «Весняний тиждень добра», «Шануємо ветеранів», «Дні пам’яті», «Благодійний ярмарок». Вагомим результатом проекту стало відкриття шкільного музею історії села, де зібрані унікальні матеріали та експонати про відомих жителів села та написання посібника з історії рідного краю «Історія українського села Новосілки».
Ініціатором відродження українського козацтва у нашому селі була координатор громадсько-активної школи Кубай Н.М. Це наша Берегиня. За її сприяння було створено осередок громадської організації «Українське козацтво», а в школі було створено модель учнівського самоврядування «Шкільне козацьке товариство», матеріали якого були представлені на обласній педагогічній виставці.
Учнівське самоврядування дозволяє кожному учневі відчувати себе господарем навчального закладу, відповідальними за все, що відбувається в його рідному селі. Ініціатива, самостійність, творчість учнів у взаємозв’язку з педагогічним керівництвом, співпрацею з громадськими організаціями, родиною та громадськістю на принципах гуманізації та демократизації, самоактивності та саморегуляції – ось справжній рецепт успіху справи. Шкільне козацьке товариство дозволяє реалізувати мету шкільної освіти – формування людини, здатної виховувати і розвивати саму себе.
ШКТ разом з громадою проводять благоустрій села, вшановують пам'ять загиблих односельчан, надають посильну допомогу ветеранам війни і праці, піклуються про молодших товаришів та рівняються на старших.
Проект «Відновлення національних традицій» допомагає згуртовувати сільську громаду та виховувати молоде покоління на гарних прикладах збереження обрядів та традицій українського народу. Це процес, в якому старше покоління передає народний скарб молодим нащадкам. Силами громади було відкрито сільський музей образотворчого та ужиткового мистецтва і мешканці села поповнили музей унікальними експонатами стародавньої минувшини та сучасного візуального та ужиткового мистецтва. Шкільні уроки вишивання розпочинаються з відвідування музею, де учні знайомляться з технологією виготовлення тканин та історією української вишивки.
Активно беруть участь новосільці і в культурному житті села. Люди творчі та закохані в українську пісню створили фольклорні колективи «Журавка» та «Калиновий Кут», де пісня об’єднала односельців різних вікових категорій – від юних 25 років, до досвідчених 70-ти. Ці ансамблі радують своїми піснями не лише односельчан, а й їздять з дружніми концертами до друзів, виступають по радіо і телебаченню. Цікаво та зворушливо проходять в селі різні свята. Це різдвяні віншування, купальське гуляння, День Незалежності України, День села, День святого Миколая, Новий рік тощо.
Крок за кроком, сходинку за сходинкою, наближаємось до мети: зробити життя кращим, цікавим і багатогранним. Бо, як говорить мудре народне прислів’я: «Тому роду не буде переводу, де люди милують згоду». Тільки спільними зусиллями, відповідальністю, чуйністю один до одного можна вирішувати найважчі, найскладніші завдання. І найголовніше з них – виховати Громадянина сучасного світу.